Zaměstnanci

Základní škola

ředitelka: Mgr. Elena Průchová

Dětství jsem prožila v Ústí nad Labem a již od čtvrté třídy jsem snila o tom, že budu učitelka. Po absolvování Střední pedagogické školy v Ústí nad Labem jsem několik let pracovala v mateřských školách po celém okresu Ústí nad Labem. S mým manželem jsme se rozhodli, že se nám líbí okolí Nového Boru a přestěhovali jsme do České Lípy. Na sklonku mateřské dovolené se mi naskytla příležitost nastoupit jako učitelka a vychovatelka do základní školy v Zahrádkách. Zde jsem působila čtyři roky  a nasbírala cenné zkušenosti od kolegyň i při studiu Pedagogické fakulty v Ústí na Labem. Před patnácti lety jsme se přestěhovali na Polevsko a  dostala jsem možnost  pracovat ve škole v Polevsku. Snažím se stále vzdělávat a získávat další cenné zkušenosti.
Práce s dětmi mi přináší radost, má pro mne smysl a je mým splněným snem.

učitelka: Mgr. Jana Szittyayová

Jmenuji se Jana Szittyayová. Studovala jsem učitelství pro základní školy. Po roční stáži ve škole v Německu pro mě byla ZŠ Polevsko jasnou volbou 🙂 Jsme sice malý tým, ale o to blíž máme k sobě a hlavně k dětem. Říká se, že co je malé, to je hezké. A o naší škole to platí dvojnásobně 🙂

V současné době se věnuji svému malému synovi na rodičovské dovolené.

učitelka: Mgr. Dagmar Kučerová

Charles Farrar Browne

„ Průměrný učitel vypráví. Dobrý učitel vysvětluje.

Výborný učitel ukazuje. Nejlepší učitel inspiruje.“

… a pokud ve svém životě budu inspirovat alespoň

jednoho žáka, nedělám svou práci zbytečně …

učitelka: Mgr. Markéta Hlaváčková

Baví mne práce v malé venkovské škole na Polevsku. V menším kolektivu a třídách se můžeme vzájemně obohacovat a mít se rádi. Děti jsou pro mne inspirací. Mým přáním je, aby se děti těšily do školy tak, jako se těším každý den já.

 
 
 
 
 

učitelka: Bc. Magdalena Kudláčková

 

učitelka: Lucie Špádová

 

 
 

vychovatelka: Bc. Miroslava Panušková

Už od mala jsem věděla, že chci jednou pracovat s dětmi. Chodívala jsem vypomáhat mamce do školní družinky, pořádala maškarní bály, dětské dny nebo čertovské nadílky. To mi vydrželo i když jsem studovala střední právnickou školu. Zde jsem zjistila, že žádný právník ze mě nebude a jako vysokou školu jsem si vybrala studium volnočasové pedagogiky. Tam jsem se našla! V průběhu studia, jsem dostala nabídku pracovat ve školní družině na Polevsku a od té doby tu jsem :)) S dětmi mám spíše přátelský vztah, razíme si heslo, sranda musí být, ale nepřehánět to! Ráda jezdím na výlety a to převážně turistiku, abych mohla vzít s sebou moji fenku Cleušku. Občas ji beru na školní akce, protože stejně jako já také miluje děti. Tady můžu říct, že i děti milují ji 🙂

V současné době se věnuji svému malému synovi na rodičovské dovolené.

asistentka pedagoga: Zofia Doškářová

Jmenuji se Zofia Doškářová. Ve škole pracuji na pozici asistentky pedagoga. Moje dcery jsou již dospělé a práce s dětmi mě baví, tak jsem se jí rozhodla věnovat i profesně. Mám ráda turistiku, zvířata, malování na sklo a divadlo. Ve volném čase se věnuji také tlumočení a práci v neziskové organizaci Roska Česká Lípa.

 

asistentka pedagoga a vychovatelka: Lenka Kučerová

Jmenuji se Lenka Kučerová. S dětmi pracuji krátce, ale přesto mě čas strávený s dětmi velice těší. Mám ráda sport a procházky v přírodě, zajímám se také o zvířata a jejich ochranu. Tyto mé aktivity bych ráda uplatnila i při práci s dětmi.

 

asistentka pedagoga: Petra Zemanová

Po 15ti letech v advokátní kanceláři v Ústí n. L. a poté na mateřské dovolené s dvojčaty jsem se rozhodovala co dál. Bylo mi jasné, že chci ve svém životě změnu a být v kontaktu s dětmi, což se mi prací asistentky splnilo.

Mateřská škola

učitelka: Mgr. Eva Kumštová

Vystudovala jsem Střední pedagogickou školu v Litoměřicích a dále pak Universitu Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, obor český jazyk a hudební výchova pro II.stupeň základních škol. Po studiích jsem chvíli učila v Ústí nad Labem, ale po pár letech mě stáhlo českolipsko zase zpátky. Mám ráda náš kraj. Pracovala jsem v soukromé mateřské školce Motýlek v Novém Boru, která mě doslova formovala a byla mi životní školou. Zde jsem vlastně teprve prohlédla, jak krásné povolání jsem si vybrala. Naučila jsem se být dětem učitelem, přítelem i důvěrným posluchačem. Zde jsem pochopila, že hrou se děti naučí i zdánlivě nemožné a že správný učitel učí prožitkem.

V další životní etapě jsem učila ve venkovské školce, poté 12 let v sídlištní školce a teď se velmi ráda opět vracím na krásný venkov, do polevské školy a školky.

Celý život ráda čtu, hraji na nějaké hudební nástroje a rekreačně cvičím. Ráda cestuji a poznávám cizí kraje. Studuji téměř neustále. Ochotně se  účastním nejrůznějších seminářů a školení pro pedagogy.

A celoživotně jsem spjatá se slovy Jana Wericha:

„Já mám děti rád, a mám k nim úctu, protože to jsou lidi v tom nejkrásnějším věku.“

učitelka: Veronika Bílková, Dis.

 

V ZŠ a MŠ Polevsko pracuji jako učitelka třídy Motýlek.
Mám vystudovanou střední Pedagogickou školu v Litoměřicích a Vyšší odbornou školu ve Varnsdorfu.
Také jsem absolvovala kurz logopedického asistenta a hraji na sopránovou a altovou flétnu.
Práce s dětmi mě baví a neustále mě mile překvapuje, co dokáží děti vyrobit či vymyslet. 🙂

V současné době se věnuji svému malému synovi na rodičovské dovolené.

učitelka: Barbora Tondlová

Jmenuji se Barbora Tondlová.

Práce s dětmi mě velice baví, chci aby naše společné chvíle byly veselé, ale i naučné.
Každý den je pro mě velký dar.
 
 
 
 
 
 
 
 

učitelka: Bc. Jana Kotěborská

 

Asistentka pedagoga: Karolína Staňová

Odmalička se věnuji orientačnímu běhu a dnes jsem trenérkou dětské skupiny. Zimu trávím na sjezdovce, jako instruktorka lyžování.
Bez dětí prostě nemůžu být. Děkuji, že můžu pracovat ve školce na Polevsku.

Provozní zaměstnanci

kuchařka: Petra Brandsteinová

Bydlím v Novém Boru, mám velkou rodinu, která se skládá z pěti dětí. Miluji vaření, proto jsem přijala nabídku vařit ve školní kuchyni. Největší radost mi dělá, když vidím spokojené obličeje  a žádné zbytky 🙂

kuchařka: Martina Dlouhá

Jmenuji se Martina Dlouhá, bydlím na Polevsku a pracuji v kuchyni.

školnice: Ladislava Hájková

Jmenuji Laďka Hájková a bydlím na Polevsku. Mám dvě krásné děti. Pracuji jako školnice.